Opis

Oliwka dla niemowląt

W kosmetyczce każdego malucha, nie może zabraknąć podstawowego produktu, jakim jest oliwka dla niemowląt. Ma ona szerokie zastosowanie, które dotyczy także skóry mamy. Koniecznie zaopatrz się w oliwkę, już na samym początku ciąży.

Łagodny kosmetyk

Oliwka nie powinna zawierać zbyt wielu konserwantów, środków barwiących i zapachowych. Idealna oliwka nie posiada ich w ogóle, albo te, które są w niej użyte, są pochodzenia naturalnego. Wybierając oliwkę, koniecznie zwróć uwagę na jej skład. Na pierwszym miejscu powinien znajdować się olej: słonecznikowy, jojoba, płynna parafina. Pożądane są także dodatki kojące, stanowiące naturalne wyciągi z roślin. Tutaj prym wiedzie aloes, znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych oraz rumianek i nagietek.

Oliwka dla niemowląt

Dobrą wskazówką jest także to, czy produkt posiada atest Instytutu Matki i Dziecka. Oczywiście nie gwarantuje on, że produkt w stu procentach spełni nasze oczekiwania, ale warto zwrócić większą uwagę na produkty, które go jednak posiadają.

Jaka skóra, taka oliwka – www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-%C5%82agodna-oliwka

Nie ma kosmetyku, który byłby idealny dla każdego. Konkretna oliwka dla niemowląt nie jest tutaj wyjątkiem. Nim zdecydujemy się na jej pełne stosowanie, przeprowadźmy test uczuleniowy na skórze naszej pociechy. Wsmarujmy jedną kroplę oliwki w skórę – np. na przedramieniu niemowlaka. Jeśli po upływie doby nie pojawi się żaden odczyn uczuleniowy – oliwka taka jest prawdopodobnie dobrze tolerowana przez nasze dziecko.

Kosmetyki dla noworodk?w

Ulga dla spierzchniętej skóry

Głównym zadaniem oliwki jest nawilżanie i natłuszczanie przesuszonej skóry. Jest to zarówno przydatne w przypadku pośladków dziecka, jak i rozstępów na brzuchu i udach mamy. Skóra, która ma w sobie dostatecznie dużo wilgoci jest mniej podatna na wszelkie odkształcenia i uszkodzenia.

Do całego małego ciałka

Oliwka dla niemowląt powinna być stosowana na całe ciało po każdej kąpieli. Zapobiega powstawaniu ciemieniuchy oraz odparzeniom. Nie zapominajmy także o niej w trakcie masażu naszej pociechy. Częstym błędem jest niesmarowanie oliwką twarzy maleństwa – tymczasem cała główka potrzebuje takiego samego nawilżenia, jak reszta ciała.

KOMENTARZE

theme by teslathemes