Opis

Dojrzewanie – piękny okres w życiu każdej dziewczyny

Chociaż dojrzewanie ma z pewnością swoje złe strony, warto skupić się na tych dobrych. Poznajesz siebie, swoje ciało, rozwijasz się. Okres dojrzewania to czas, w którym najbardziej się zmieniasz, ale dzięki temu też stwarzasz wiele możliwości, które w przyszłości wykorzystasz!

Stajesz się kobietą

Dojrzewanie nieuchronnie kojarzy się z pierwszą miesiączką. Gdy dostaniesz okres, możesz uznawać się za pełnoprawną, młodą kobietę. Twój organizm znacząco się zmienił i dał Ci o tym sygnał. Pamiętaj, aby mieć w tym czasie kogoś bliskiego przy sobie, kto może Ci zakupić pierwsze tampony o.b., pokaże Ci, jak się stosuje podpaski i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Okres dojrzewania a wątpliwości – http://www.myob.pl/jak-zmienia-sie-jej-cialo

To naturalne, że masz wiele pytań. Pamiętaj, że żadne z nich nie jest głupie. Zastanów się, z kim starszym czujesz się najlepiej i swoje wątpliwości powierzaj tej osobie. Jeśli jest to kobieta, z pewnością dodatkowo wspomoże Cię własnym doświadczeniem. Ale i ojciec może być tutaj pomocny, albo ukochany wujek.

Jestem dzieckiem czy dorosłym?

To pytanie zadaje sobie wiele nastolatków. Z pewnością nie jesteś już dzieckiem, ale jeszcze brakuje Ci trochę do dorosłości. I całe szczęście! Ciesz się swoją beztroską, wyszukuj nowe hobby, przyglądaj się swojemu ciału i czerp przyjemność z przebywania z innymi ludźmi. Zobaczysz, że za parę lat to wszystko będzie procentować, a Ty rozkwitniesz w mądrą, pewną siebie kobietę. Kolekcjonuj wspomnienia z okresu dojrzewania – to piękny czas, którego nie można zapomnieć.

KOMENTARZE

theme by teslathemes